Kalite Politikamız

KALİTE POLİTİKAMIZ

Merko’nun kalite hedefi, müşterilerimizin bugünkü ve gelecekteki beklentilerini eksiksiz karşılayan ve en düşük maliyetle ortaya çıkabilecek ürünleri üstün kalitede, güvenli ürünler üretmektir.

Merko’nun kalite sistemindeki tüm uygulamalar, tüm geçerli yasal düzenlemelere ve yönetim uygulamalarına uygundur.

Kalite ve güvenlik, çiftçiyle başlar ve Merko, tüm çiftçiler ve tarlaları için bir izleme ve kayıt süreci uygular ve çiftçileri izlemek ve kaynak yönetimini iyileştirmeye yardımcı olmak için "Çamurlu Önyükleme" programını başlattı.

Merko’nun vazgeçilemez ilkelerinden biri, aşamalı gıda işleme zincirinin tüm adımlarında tohumdan tüketiciye kadar insan ve çevre sağlığını koruyarak en güvenli ürünü üretmek için kalite, hijyen, çevre ve güvenlik için gerekli düzenlemeleri takip etmektir.

Müşteri beklentilerini tanımlamanın kalite sürekliliği getirdiğini ve rekabet gücünün artmasının sektörde lider ve öncü olmaya yardımcı olduğunu bilen Merko, ürün ve işleme operasyonlarının geliştirilmesine her zaman yüksek değer vermektedir.

Merko, tohumla başlayan üretim sürecindeki tüm tedarikçileri, sistem gelişimlerini denetleyerek ve destekleyerek özenle seçer. Merko, HACCP ürün güvenlik sistemi ile işlemenin tüm aşamalarını analiz eder ve hata ve rahatsızlıklara karşı önleyici uygulamaları gerçekleştirir. Etkili düzeltici faaliyetler, kalite sürekliliği sağlar.

Kalite hedeflerine ulaşmak için Merko, kalite sisteminin en değerli kaynağı olarak görülen çalışanlarına “20 Anahtar” gibi yöntemlerle gerekli tüm eğitimleri vermektedir.

Merko'da Kalite Yönetim Sisteminin etkin bir şekilde uygulanmasının sorumluluğu Fabrika Müdürüne aittir. Kalite Yönetim Temsilcisi, kalite sisteminin koordinasyonunu sağlar.

Tüm çalışanlar Kalite Yönetim Sisteminin uygulanmasına ve sistemin istikrarlı bir şekilde geliştirilmesine katkıda bulunur.

Şirket, BSI, BRC ve NFPA'dan ISO 9001: 2000 ve HACCP'den kayıt almıştır.

Başa dön