İKİ ŞİRKETİN GÜCÜ BİRLEŞİYOR

İKİ ŞİRKETİN

GÜCÜ BİRLEŞİYOR

Merko, KAP’a yaptığı açıklamayla 60 milyon TL’ye denk gelen, tahsisli sermaye artırımı için SPK’ya başvurduğunu yatırımcılarına duyurdu. 

Kaynak: Aydınlık Gazetesi

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Alistair Baran Blake, “Katma değerli küp domates ve salça üretim ve ihracatında 40 yıllık bir deneyime sahibiz. Son yıllarda ise odağımızda yatırım, satın almalar ve ileri teknolojiyle birlikte büyüme var. Bu amaçla sadece bu yıl için 7 milyon avro civarında bir yatırıma imza atıyoruz.” dedi.
2021 yılında gıda sektörünün diğer önemli oyuncusu Frigo Pak Gıda’nın yüzde 25’ini 8.5 milyon dolar karşılığında satın alan Merko, özel hesap dönemine göre yayınladığı mali tablolarında 9 aylık 98.5 milyon TL hasılat, 3.9 milyon TL dönem karı açıklamıştı.
Blake, “Frigo Pak olarak 2020 yılını 107 milyon TL, 2021 yılını da 160 milyon TL ciro ile kapattık. 2022 ise bizim için gerçekten çok önemli, tarihi bir yıl. Burada sadece iki şirketin güçlerinin birleşmesiyle oluşacak ciro ve kar artışından bahsetmiyoruz. Satın alma, yatırım ve ihracat atılımıyla artık sektörümüzde farklı bir yerdeyiz.” diye konuştu.