Haberler

Başlangıç-2014
03.08.2014

Değerli İş Arkadaşlarım,

Endüstri’nin Torbalı bölgesi domatesini kullanarak bizden 7-10 gün önce başlamış olması ile birlikte, biz de 3 gün önce Salihli bölgesinde ki kendi tarlalarımızın domatesini kullanarak yeni sezona başladık. İlk ürün renk açısından kabul edilebilir sınırlar içerisinde ve brix açısından normalden iyi. Bununla birlikte henüz tüm hasat için bir tahminde bulunamıyoruz.

Henüz tahmin etmek için erken olduğundan ve bu sene ekimlerin geç yapılmış olmasından dolayı, üretimi yavaşça oluşturacağımızı ve ağustos’un üçüncü haftasına kadar en yüksek kapasite’de üretime çıkmayacağımızı düşünüyoruz. Doğal beklentimiz, yüksek kapasite’de üretimin Eylül’ün 3. haftasına kadar devam etmesidir.

Beklenmedik miktarda yağmurlara rağmen, bölgemizdeki (kuzey) tarlalarda ürün çok sağlıklı görünüyor ve gözle görülür bir hasar yok. Normal olarak bir gözümüz hep hava tahmininde.

Bu işte tahminler hep çok tehlikeli ( ve hava normalin dışında seyirediyor, İstanbul sel’e teslim oldu dün ve bazı alanlar Venedik’ten manzaraları çağrıştırıyordu) biz programımızı iyi bir kaliteyle tamamlamayı umuyoruz.

Endüstriye gelmesini beklediğimiz ürün tonajı 2 milyon mt ya da 2013’den daha az.

 

Yeni sezonda en iyi dileklerimle – Duncan Blake

Tüm hakları saklıdır 1982 - 2019 © Merko Gıda San. Tic. A.Ş.
Bu sitede yer alan görsel ve yazılı materyaller izin alınmadan kullanılamaz.

Site Haritası | Kullanım Koşulları | Gizlilik Politikası