Haberler

2015 Sezon Başlangıcı
10.08.2015

Nisan ayında 2015 yılı ekim alanı için yapmış olduğumuz 370.000 - 380.000 dekar tahminlerimizi sürdürüyoruz .Verim ortalamaları normalden biraz daha iyi görünmekte olup, ortalama 8 ton / dekar olarak düşünülebilir. Ancak her zaman olduğu gibi sezondaki hava şartları bu verimi etkileyecektir. Örneğin birkaç gün önce ekim olan bazı bölgelerde dolu zararı oldu. Sizlere bu raporu yazarken bölgeyi kara bulutlar kaplıyor. Ayrıca beklenen 3.000.000 ton hammadde içerisinden yaklaşık 400.000 tonu kurutulmuş domates ve benzer yan sanayilere gideceği düşünüdüğünde gerçek rekolte  2.600.000 ton civarı olacaktır. 

 Türkiye'de kurulu makina kapasitesi rahatlıkla bu miktarı işleyebilecek durumdadır.  

 İlkbaharda serin giden havalar yüzünden Torbalı ve Manisa bölgeleri ortalamaya göre daha geç hasada başladı. Genel olarak sezon biraz geriden gelmekte  ve Eylül'ün sonlarına kadar hasat devam edecek gibi görünmektedir.. Tabiki önceki senelerden tecrübelerimize bakarak Eylül ayının yağışlar nedeniyle tehlikeli zamanlar olduğunu görebiliyoruz. 

 Fabrikamız 29 Temmuz günü üretime başlamış olup, bu hafta içerisinde tam kapasite kullanımına girecektir. Bugüne kadar üretim hedefimizin 'sini gerçekleştirmiş bulunuyor ve Ağustos sonuna kadar üretim hedefimizin %55'ini gerçekleştirmiş olacağımızı düşünüyoruz. 

 

Saygılarımla,

Alistair Baran BLAKE

Tüm hakları saklıdır 1982 - 2019 © Merko Gıda San. Tic. A.Ş.
Bu sitede yer alan görsel ve yazılı materyaller izin alınmadan kullanılamaz.

Site Haritası | Kullanım Koşulları | Gizlilik Politikası